O nas…

Studenckie Koło Naukowe Praw Człowieka „Homo Homini” jest kołem naukowym zajmującym się prawami człowieka i ich ochroną. Naszym opiekunem naukowym jest prof. dr hab. Tadeusz Jasudowicz – kierownik Katedry Praw Człowieka na Wydziale Prawa i Administracji UMK.

Działalnością Koła kieruje Zarząd, wybrany przez Walne Zebranie na rok. Statut „Homo Homini” przewiduje różnorodne formy aktywności – spotkania, referaty, udział w konferencjach, seminariach i zjazdach naukowych. Szczególnie istotne jest także uczestnictwo w szkoleniach i kursach na temat praw człowieka, prowadzonych przez krajowe i zagraniczne instytucje zajmujące się tą dyscypliną.

Ważnym elementem działalności Koła jest współpraca z podobnymi organizacjami z innych uniwersytetów. W styczniu 2000r. koło naukowe o identycznie brzmiącej nazwie zostało utworzone przez studentów Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Podobna działalność rozwijana jest także przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, czy Uniwersytetu Gdańskiego. Stad też mamy przyjemność nie czuć się samotnie na gruncie studenckiego środowiska naukowego, zajmującego się prawnym wymiarem uniwersalnej i europejskiej ochrony praw człowieka.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s